FAQs

Q?

Jak je to s omluvením se z dohodnutého termínu?

A.

Prosíme o včasné zrušení termínu a to nejpozději 24 hodin předem. Umožníte tak obsadit termín jinému pacientovi.

V kratší době zrušení termínu si vyhrazujeme právo neomluvit termín. A v případě, že by se toto opakovalo (2×) nebo pacientům, kteří se nedostaví bez omluvy bude účtován poplatek ve výši 1.000 Kč. (Je to symbolická částka za čas personálu, energie, aj.)

Těmto situacím se snažíme předcházet tím, že posíláme 72 hodin před termínem SMS i e-maily (pokud takové kontakty od Vás máme). Pokud Vám nedorazilo ani jedno upozornění, prosíme o doplnění kontaktů.

Q?

Jak vypadá vstupní vyšetření?

A.

Vstupní vyšetření se dá rozdělit do dvou částí – v té první využijeme naše moderní diagnostické vybavení a v té druhé dáme dohromady s pacientem léčebný plán. Klíčem ke spokojenosti pacienta vidíme komunikaci, a proto s vámi budeme hovořit o všech krocích, které společně podnikneme vstříc Vašemu zdraví i s přihlédnutím k Vašim finančním možnostem. Každý plán je individuální a je založen na vstupech získaných z diagnostiky a rozhovoru lékaře s pacientem.

Q?

Co je extrakce?

A.

K extrakci saháme až v případě, že neexistuje nějaké jiné řešení, kterým bychom zoubek mohli zachránit. Nicméně i přesto, že extrakce zní poměrně nepříjemně, není důvod k obavám – snažíme se o co nejšetrnější ošetření, naše priority jsou komfort pacienta a bezbolestné ošetření.

Q?

Co je dentální hygiena a proč je důležitá?

A.

Dentální hygiena má preventivní a léčebný charakter. Jejím účelem je předcházet vzniku onemocnění v dutině ústní. V důsledku nedostatečného či nesprávně prováděného čištění zubů a dásní dochází často ke vzniku zubního kazu, zánětu dásní (gingivitidy) a závěsného aparátu zubu (parodontitidy).

Není to zkrášlovací proces, ale léčebný zákrok. Tímto procesem se odstraňují příčiny zánětu dásní a parodontitidy.

Q?

Co Vás na dentální hygieně čeká?

A.

  • Zhodnocení úrovně ústní hygieny ( krvácivost dásní, výskyt plaku, kamene…)
  • Čištění zubůnaddásňového zubního kamene odstranění (ten má téměř každý)
  • Pískování ( Air-flow) pomocí velmi jemného písku se odstraní zbytky kamene a především pigmentace způsobené potravou či kouřením. V případě pokročilé parodontitidy či lokálního úbytku kosti u některých zubů, je třeba provést odstranění poddásňového kamene, (což je základní součást léčby parodontitidy). Toto ošetření se provádí v lokální anestezii.
  • Doporučení správné techniky čištění zubů a velikostí mezizubních kartáčků. Nelekejte se, pokud jich bude i několik. Málokdo má to štěstí, že by měl všechny mezizubní prostory stejné.
  • Leštění zubů s jemně abrazivní pastou.

Důkladná domácí péče je jedním ze základních předpokladů pro zdravé zuby a dásně!

Posledním krokem je kontrolní návštěva. Zde se dozvíme, zda zvládáte chrup vyčistit, nebo zda je nutné opětovné dočištění a zopakování si správné péče o zuby a dásně.

Q?

Jaký je rozdíl mezi amalgánovou a bílou výplni?

A.

Amalgám je kovová slitina, která vzniká rozpouštěním kovového prášku ve rtuti. U amalgámové výplně je výhodou, že sú levnejší,  jejich zhotoveneí je jednodušší a jsou tolerantnější ke špatné zubné hygieně pacienta. Při jejich zhotovení avšak musí často zubní lékař kvůli retenci (držení výplně v zubu) odstranit i zdravou zubní tkáň.

Také způsobují praskliny zubů, které mohou být takového rozsahu, že je nutné někdy zub kvůli prasklině extrahovat (vytáhnout).

Fotokompozitní (bílá) plomba je pryskyřice tvořená plnivem a pojivem. Po osvícení lampou dojde k reakci a materiál se vytvrdí. Pacient může výplň ihned zatěžovat. Bíle plomby sú k zubům maximálne šetrné a pri správném zhotovení nezpůsobují praskliny zubů. Zhotovení je síce časovo náročnejší, ale jsou natolik estetické, že pri kvalitním provedení je pacient ani nevidí. Nevýhodou týchto výplní je, že vyžadují perfektní dentální hygienu pacienta a jsou dražší.